Bayraklı’da işten çıkarma krizi sona erdi: 83 kişi işine devam edecek!

Bayraklı Belediyesi'nde yaşanan işten çıkarma sürecinde sendikayla yapılan görüşmeler neticesinde işten çıkarmalardan vazgeçildiği bildirildi. Yetkili sendika öğretmen kadrosunda bulunanların önce sözleşmeli ardından kadrolu çalışacağını, 83 kişinin de işine devam edeceğini kaydetti.

featured

Bayraklı Belediyesi’nde yaşanan işten çıkarma krizi sona erdi. Yetkili Sendikanın 6 No.lu Şubesi tarafından yapılan açıklamada, belediye yönetimiyle yapılan görüşmeler sonucunda anlaşmaya varıldığı belirtildi. 

“ÖNCE SÖZLEŞMELİ SNRA KADROLU OLACAKLAR”

Yetkili sendika tarafından yapılan açıklama şöyle:

Değerli mücadele arkadaşlarımız; Pazartesi günü saat 18.00 de mesaj yoluyla bildirim yapılan ve bugün tekrar çıkartılacaklar listesine eklenen arkadaşlarımız ile ilgili bugün bu saate kadar yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda; İş Çıkışı verilen Öğretmenlerimiz 2 aylık süreçte sözleşmeli olarak devam edecektir 2 aylık süreç sonunda kadroya geçişleri gerçekleşecektir. Ek protokol ile bu durum bağıtlancaktır.

“70 ARKADAŞIMIZ İŞİNE DEVAM EDECEK”

Son 1 aylık süreçte İşe yeni başlatılan arkadaşlarımızın çıkışı ile ilgili hukukçularımızla da yaptığımız görüşmeler sonucunda yasal anlamda herhangi bir hukuki işlem yapılamayacaktır. Şirket işçisi olan iş çıkışı verilen 13 arkadaşımız sözleşmeli olarak işlerine devam edecektir 1 Ocak itibari ile kadroya geçecektir. Ek protokol ile bağıtlanacaktır. Bugün çıkartılacakları belirtilen sezonluk çalışıp kadroya geçirilen 70 arkadaşlarımız da işlerine devam edecektir. Herhangi bir olumsuzluk iş çıkışı durumu şuan için söz konusu değildir. Bu görüşmeler sonucunda, yarın yapılacak olan eylem ve basın açıklaması iptal edilmiştir. Tüm üyelerimiz sabahtan kendi işlerine devam edeceklerdir.

Bayraklı’da işten çıkarma krizi sona erdi: 83 kişi işine devam edecek!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin