Kuruçay Deresine İZSU dokunuşu

İzmir’in kuzey aksındaki çalışmalarına hız veren İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri, Menemen Türkelli Mahallesi’nden geçen Kuruçay Deresi’nde çökme ve taşkın riskine karşı kutu menfez imalatına başladı. Çalışmalar sayesinde, bölgenin ani ve şiddetli yağışlara karşı direncinin artırılması hedefleniyor.

featured

İzmir’in birçok noktasında ani ve şiddetli yağışlara karşı önlemlerini artıran İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Menemen’deki Kuruçay Deresi yan kolunda meydana gelebilecek çökme ve taşkın riskine karşı çalışmalar başlattı.

Kurucay Deresine IZSU dokunusu 1

Bu kapsamda İZSU ekipleri, Türkelli Mahallesi 12 Sokak’taki 190 metrelik hat boyunca 95 kutu menfez döşeme işini gerçekleştirirken; ekonomik ömrünü tamamlayan atık su hattı için de yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi veren İZSU 1. Bölgeler Dairesi Başkanı Evrim Eryılmazlı, “Menemen Türkelli Mahallesi 12 Sokak’taki imalatımızla hem taşkın riskinin önüne geçiyor hem de ani ve şiddetli yağışlara karşı bölgenin direncini artırıyoruz.

Kurucay Deresine IZSU dokunusu 3

Kutu menfez imalatlarımızın yanı sıra bölgede, ekonomik ömrünü tamamlayan kanalizasyon hatlarını da yenileyerek etkin atık su hizmetini güvence altına alıyoruz” dedi.

Kuruçay Deresine İZSU dokunuşu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin