1. Haberler
  2. Gündem
  3. Soyer’de depremzedeye ‘çık’ dedi AK Partili Çankırı belgeyi gösterdi

Soyer’de depremzedeye ‘çık’ dedi AK Partili Çankırı belgeyi gösterdi

featured

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından depremzedeler için geçici süreyle tahsis edilen konutların tahliye kararına tepki gösterdi. Çankırı, “Milletimiz bunlara gereken cevabı 28 Mayıs günü sandıkta verecek” diye konuştu.

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, depremzedeler üzerinden yapılan nefret söylemi paylaşımlarına tepki göstererek, bugün aynı tablonun, İzmir depremini yaşayan depremzedelere de yaşatılmak istendiğine vurgu yaptı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentte, 30 Ekim 2020’de, 117 vatandaşın hayatını kaybettiği İzmir depreminde, evleri yıkılan vatandaşların İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yerleştirildikleri Uzundere’deki toplu konutlardan çıkarılmak istemelerine sert çıkan Çankırı;  “Seçim sonrası CHP’li bazı belediyeler, yöneticiler tarafından depremzedelere dönük gönderilen geçici konutların bugün de İzmir’de yaşanması bizi son derece üzdü. Büyük İzmir depreminde ailesini, canını kaybetmiş milletimizin acısı henüz dinmemişken, CHP’li belediyeler tarafından tahsis edilen konutların, 14 Mayıs seçimi sonrası boşaltılma talimatına bir yenisi daha eklendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin milletimize reva gördüğü bu konutların boşaltması kararına üzülerek şahit oluyoruz ve tasvip etmiyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bugün hala bu ülkenin başındadır, milletimizin yanındadır ve milletimizi kimsenin minnetle tahsis edeceği konuta da yardıma da muhtaç etmedi, etmez. Bugün iktidar koltuğuna çıkar meselesiyle yaklaşan bir partinin, yarın iktidarı kazanma ihtimali söz konusu olduğunda milletimizi mağdur bırakacağını üzülerek izliyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi, daha düne kadar depremzedelerimize ücretsiz ev vaat ediyorlardı. Bugün seçim sonrası yaşanan mağlubiyette depremzedelerimizi kapı dışarı ediyorlar. Seçimi alsalar kim bilir ne yapacaklar. Milletimiz bunlara gereken cevabı 28 Mayıs günü sandıkta verecek.” diye konuştu.

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, ayrıca CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından tebligatla geçici konutlarından ayrılmak zorunda bırakılan depremzede ailelere yeni konut tahsis edeceklerini duyurdu.

Soyer’de depremzedeye ‘çık’ dedi AK Partili Çankırı belgeyi gösterdi
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin