1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Cevdet Çayır’dan hayvanseverlere müjde, ”Her canlının refahından sorumluyuz”

Cevdet Çayır’dan hayvanseverlere müjde, ”Her canlının refahından sorumluyuz”

Cumhur İttifakı Bornova Belediye Başkan Adayı Cevdet Çayır, can dostları evlerinde barındıran hayvan sahiplerine mama müjdesi verdi.

featured

Bornova Belediye Başkan Adayı Cevdet Çayır, doğada yalnız yaşamadığımızı belirttiği konuşmasında “Belediye Başkanı bir kentte sadece insandan, binadan, ruhsattan, imardan sorumlu değildir. O kentte yaşayan her canlının, çevre dengesi içinde toplumsal refahından sorumludur.” sözleriyle hayvan hakları konusundaki hassasiyetini dile getirerek, mama desteği vereceği sözünü verdi.

‘’Barınakların daha yaşanabilir yaparak sayılarını artıracağız’’

Başkan Adayı Çayır hem evcil hayvanlar hem de sokak hayvanları konusunda yeterince önlem alınmadığı ve destek olunmadığı hususuna dikkat çekerek “Elbette ilçemiz sakinlerinin tamamında bizde olduğu gibi hayvan hakları konusunda ciddi bir hassasiyet var. Kapılarında mama ve su kabı bulundurarak sokak hayvanlarına yaşama katılmaları için destek olmaktalar. Bu durum bizi de mutlu ediyor ancak yeterli olduğu düşünmüyorum. Bizim Belediyecilik anlayışımızda, ilçemizde yaşayan her canlının yaşam mücadelesinde yanlarında olacağız. 1 Nisan sonrası başlatacağımız uygulama ile hayvan sahibi olan hemşehrilerimiz kartlarını getirerek Belediyemizden ücretsiz olarak mamalarını alabilecekler. Ayrıca artık toplumsal hadiseye dönüşmüş sokak hayvanlarının barınaklarını daha yaşanabilir yaparak sayılarını artıracağız. Bununla ilgili ciddi çalışmalarımız var, hepsini kısa sürede hayata geçireceğiz” dedi.