1. Haberler
  2. Siyaset
  3. CHP’li Mutlu’dan dönüşüm güvencesi, “Hayata ranttan bakmıyoruz”

CHP’li Mutlu’dan dönüşüm güvencesi, “Hayata ranttan bakmıyoruz”

CHP Konak Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, haftanın son gününde dernek ziyaretlerinin yanı sıra 5 mahallede seçim ofisi açılışı gerçekleştirdi. Büyükşehir Adayı Cemil Tugay’ın da bazı programlarda kendisine eşlik ettiği Mutlu, seçim gündemi ve dönüşüm üzerine önemli mesajlar verdi.

featured

Seçim çalışmalarını haftanın son gününde yoğun bir tempoyla sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak Belediye Başkan Adayı Mimar Nilüfer Çınarlı Mutlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ve İzmir Milletvekili Ednan Arslan ile birlikte Erzincan Tercanlılar Eğitim ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen kahvaltıya katıldı. Ardından Çınartepe, Çobançeşme ve Zeytinlik mahallelerinde bulunan seçim ofislerinin açılışını gerçekleştiren CHP’li Mutlu, sahada gece gündüz çalışan parti emekçilerine teşekkür etti. Boğaziçi ve İsmetpaşa mahallelerindeki seçim ofislerinin kurdelelerini ise Büyükşehir Adayı Cemil Tugay ile birlikte kesen Mutlu’nun bir sonraki durağı Gültepe Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği oldu. Gittiği yerlerde davul zurna ve meşalelerle karşılanan Mutlu, vatandaşlarla birlikte halay da çekti.

ERZİNCANLILARLA KAHVALTIDA BULUŞTU

Hemşehri dernekleriyle temaslarını sürdüren CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ve İzmir Milletvekili Ednan Arslan ile birlikte Erzincan Tercanlılar Eğitim ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen kahvaltıya katıldı. Toros Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen buluşmada konuşan Mutlu, “Adil bir kentte, eşit yurttaşlık için yola çıktık. Bizler İzmir’de sizlerin desteği ile seçilip, Cemil Başkanımızın öncülüğünde büyük bir başarı hikayesi yazacağız. Yapmamız gereken çok şey var. 5 yıl boyunca hiç yorulmadan çok çalışacağız” dedi.

KİMSENİN ELİNDE SİHİRLİ DEĞNEK YOK

Bir belediye başkanının görevinin halkın taleplerine kulak vermek olduğunu belirten Büyükşehir Adayı Cemil Tugay da, “Kimsenin elinde sihirli değnek yok. Seçim dönemi olduğu için vaatler havada uçuşuyor. Devlet imkanlarıyla kentsel dönüşüm yapamayanlar dönüşüm sorununu biz çözeriz diyorlar. Kentsel dönüşüm konusunda çok başarılı olabilecek Nilüfer Başkanım ve diğer adaylarımızla, İzmir’de yerinde, insanların hakkını teslim eden dönüşümü başlattığımız zaman bunun arkası gelecektir” ifadelerini kullandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE YOL HARİTASI

Başkan Adayı Mutlu, daha sonra İzmir Milletvekili Ednan Arslan ile birlikte dernek binasını ziyaret etti. Kentsel dönüşüm taleplerinin gündeme geldiği ziyarette Mutlu, “Göreve geldikten sonra birlikte planların üzerinden geçeceğiz. İçimize sinen noktalarda uzlaşı varsa dönüşüme başlayacağız. En kolay ve hızlı neresi dönüşüyorsa oradan başlayacağız. Şimdiden bir dönüşüm ekibi kurduk. Aday adayı olduğum günden beri bu konu üzerine çalışıyoruz” diye konuştu.

BAŞKANIMA SONUNA KADAR KEFİLİZ

Mutlu’dan övgü dolu sözlerle bahseden Arslan ise, “Belediye başkanlarımız iyi niyetle topluma hizmet etmeye çalışıyor. Nilüfer Başkanıma sonuna kadar kefiliz. Gönül rahatlığıyla her zaman kapısını çalabileceğiniz bir başkan, soyadı gibi Konak mutlu olacak” dedi.

SEÇİM OFİSLERİNDE AÇILIŞ MARATONU

CHP Konak Adayı Mutlu, ardından Çınartepe, Çobançeşme ve Zeytinlik mahallelerinde bulunan seçim ofislerinin açılışını gerçekleştirdi. Partililer tarafından coşkuyla karşılanan Mutlu, seçim ofislerinin kurdelelerini Konak İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi ve meclis üyesi adaylarıyla birlikte kesti. Açılışlarda sahada canla başla çalışan parti emekçilerine teşekkür eden Mutlu, şunları söyledi: “Bu seçimi çok büyük farkla kazanacağız. Çok az zaman kaldı. Canla başla, gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.”