1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Murat Sarman, “ilçemizi yaşanabilir bir vizyonla dönüştüreceğiz”

Murat Sarman, “ilçemizi yaşanabilir bir vizyonla dönüştüreceğiz”

Cumhur İttifakı Narlıdere Belediye Başkan Adayı Murat Sarman, Kentsel Dönüşüm Derneği’nin ‘Bizimle misin? Değil misin?’ konulu toplantısına katılarak “Ben sadece bugün değil, bu sorunlar var olduğundan beri sizinleyim, yanınızdayım.” dedi ve kentsel dönüşümle ilgili görüşlerini paylaştı.

featured

Cumhur İttifakı Narlıdere Belediye Başkan Adayı Murat Sarman; 2014 yılında, içinde bulunduğu çalışma ekibinin gayreti ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Narlıdere Belediyesi’ne tam yetki verdiğini hatırlatarak “10 yıl önce, kentsel dönüşümle ilgili yetki devrini belediyemize aldık, 1 Nisan’dan sonra bu yetkiyi kullanarak ilçemizde çalışmaları başlatacağız.” dedi

 

Narlıdere Belediye Başkan Adayı Sarman, ilçenin büyük bir sorunu olan, aynı zamanda mahalleler arasında sosyoekonomik uçuruma yol açan gecekondular ve kentsel dönüşüm konusunda yaptığı çalışmalara değinerek “Dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İl Müdürü Selahattin Varan ve Belediye Başkanı Abdül Batur ile çalışmalara katılmış sorun bir an önce çözülsün diye Bakanlığın Narlıdere Belediyesi’ne tam yetki vermesini sağlamıştık. İlçe halkının bu konuda yaşadığı mağduriyetin bilincindeyiz ve çözümlerimizle geliyoruz.” dedi.

 

‘’Kentsel dönüşümle sadece binaları değil ilçemizi yaşanabilir bir vizyonla dönüştüreceğiz’’

 

Sarman açıklamasında Narlıdere halkının hakkını gözeterek önceliklerinin hiç kimsenin hak kaybına uğramaması olduğunu belirterek “Bakanlığımızın 2014 seçimlerine 20 gün kala Belediyemize devrettiği bütün yetkiyi kullanarak projelerimizi hemşehrilerimizin hakkını gözeterek uygulamaya geçireceğiz. Önceliğimiz yerinde dönüşüm ve yeterli alt yapı hizmetini proje alanlarında uygulamak olacaktır. Narlıdere’yi gerçek belediyecilik ile buluşturacak, kısa sürede huzurlu yaşam alanları sunacağız.” dedi.

 

Yeşil ile Mavi’nin buluştuğu kent Narlıdere’de modern ve dayanıklı yapılaşma ile ilçenin hem marka değerinin yükseleceğini hem de planlamalarda yer verilecek sosyal donatılar ile kentte yaşam kalitesini artıracaklarını belirttiği açıklamasında Sarman; “İlçemizde yapılaşma ile paralel çözüme kavuşturulması gereken çok sorun var. Hemşehrilerimizin hem dinlenebilecekleri hem de aileleri ile huzurla vakit geçirebilecekleri alanlar oluşturacağız. Önceliğimiz arka sokaklar dediğimiz kentin konforundan ve hizmetlerinden mahrum kalmış bölgelerimiz olacaktır. Kentsel dönüşümü gerçekleştirirken, sadece evi değil aslında bütün kenti daha yaşanabilir bir vizyonla dönüştüreceğiz.” dedi.

Murat Sarman, “ilçemizi yaşanabilir bir vizyonla dönüştüreceğiz”
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin