1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Mutlu’dan ‘aktif yurttaş’ vurgusu, “Sizler mahallenizde söz sahibi olacaksınız”

Mutlu’dan ‘aktif yurttaş’ vurgusu, “Sizler mahallenizde söz sahibi olacaksınız”

Seçim çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdüren CHP Konak Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, "Bu dönem mahalle meclislerini kuracağız. Sizler mahallenizde söz sahibi olacaksınız. Konak'ı sadece belediye meclisindeki 25-26 kişi ile değil hep birlikte yöneteceğiz. Herkes söz sahibi olacak" dedi.

featured

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak Belediye Başkan Adayı Mimar Nilüfer Çınarlı Mutlu, saha temaslarına yoğun bir tempoyla devam ediyor. Günün ilk ziyaretini PM Üyesi Yankı Bağcıoğlu ile birlikte Tüm Emniyet Teşkilatı Mensupları Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne (TEMŞAD) yapan Mutlu, ardından Alsancak bölgesinde çalışan apartman görevlileri ile bir araya geldi. Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği tarafından düzenlenen İzmir ve Alsancak’a Emek Verenler Ödül Töreni’ne de katılan Mutlu, daha sonra fotoğraf sanatçısı Esat Erçetingöz’ün Doğu Ekspresi ile çıktığı seyahatte çektiği doğa manzaralarından oluşan “Doğunun Gizemi Kars” adlı sergisinin açılış törenine katıldı. Bir sonraki durağı İsmet Paşa Mahallesi olan Mutlu, halk buluşmasında taleplere kulak verdi. Mutlu, son olarak Konya Beyşehir Damlapınar Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen arabaşı etkinliğine katıldı.

PM ÜYESİ BAĞCIOĞLU İLE TEMŞAD’A ZİYARET

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Parti Meclisi (PM) Üyesi Yankı Bağcıoğlu ile birlikte Tüm Emniyet Teşkilatı Mensupları Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni (TEMŞAD) ziyaret etti. Dernek yöneticileri talep ve beklentilerini iletmelerinin ardından ziyaretlerinden dolayı Bağcıoğlu ve Mutlu’ya teşekkür etti. Ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait Şehit Yakınları ve Gaziler Lokali’ni ziyaret eden Bağcıoğlu ve Mutlu, çalışmalar hakkında görevlilerden bilgi aldı.

APARTMAN GÖREVLİLERİ İLE BULUŞTU

Başkan Adayı Mutlu, daha sonra Alsancak bölgesinde çalışan apartman görevlileri ile bir araya geldi. Kültür Mahallesi Muhtarı Nilgün Güney’in de katıldığı toplantıda talep ve isteklere kulak veren Mutlu, “Mahallemizin sorunlarını biliyoruz ama sizlerle özellikle görüşelim istedik. Belediyeciliği ve kenti biliyoruz. Başkanlık bugüne kadar edindiğiniz birikimle yapacağınız bir iştir. Acemiliklere, deneme yanılmalara kimsenin tahammülü yok. Biz 1 Nisan’dan itibaren hiç zaman kaybetmeden hemen çalışmaya başlayacağız. Rögarlar düzenli olarak temizlenecek. Altyapıya dair tüm sorunların çözümü için Büyükşehir Adayımız Cemil Tugay, şimdiden planlamalarını yapıyor. Kaldırım işgallerine son vereceğiz, tuvalet sıkıntısını çözeceğiz. Özellikle emekliler için lokaller yapacağız. Pazar yerlerini daha sık denetleyeceğiz. Yolları da kaldırımları da dayanıklılığı sağlayarak, suların akıp gideceği ve yayaların da takılmayacağı şekilde yapacağız” diye konuştu.