Gaziemirli Anneler Gebe Okulu’nda doğuma hazırlanıyor

featured

Hoş Geldin Bebek hizmetiyle gebelikte ve doğumdan sonra annelerin ve bebeklerin sağlığını takip eden Gaziemir Belediyesi, Gebe Okulu’yla da annelerin hamilelik sürecini sağlıklı geçirmelerine ve doğum sonrasına hazır olmalarına katkı koyuyor. Ebe, diyetisyen, psikolog ve fizyoterapistin Gebe Okulu’nda verdiği eğitimlerle, anne adaylarının hamilelikte ve doğum sonrasında yaşayacağı fiziksel ve psikolojik değişimlere hazır olması sağlanıyor.

image - Egesonhavadis

Uzmanlar, 4 hafta süren gebe okulunda aile planlaması, doğuma hazırlığın psikolojik süreçleri, gebelikte ve doğum sonrasında beslenme, temel bebek bakımı, normal doğum sonrası dönem, hakkında anne adaylarına bilgi veriyor. Eğitime katılan anne adayları, fizyoterapist eşliğinde hamilelik ve nefes egzersizleri de yapıyor. Bu sayede anne adayları kilolarını kontrol altında tutarak sağlıklı bir hamilelik yaşıyor, fiziki olarak hazır hale gelerek daha rahat doğum yapıyor.

image 2 - Egesonhavadis

Belediyenin, 2023 yılında 5 grupta düzenlendiği gebe okuluna 62 kadın katıldı.

image 1 - Egesonhavadis

Gebe Okulu’nun yeni dönemine katılmak ve bilgi almak isteyen anne adayları, 999 0 112 numaralı telefonu arayarak detaylara ulaşabiliyor.

Gaziemirli Anneler Gebe Okulu’nda doğuma hazırlanıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin