1. Haberler
  2. İzmir
  3. Halil Arda, Basın emekçileriyle veda toplantısı düzenledi

Halil Arda, Basın emekçileriyle veda toplantısı düzenledi

Görev süresinde yaptığı ve gelecek dönem için hazırladığı projelerini basın çalışanlarına anlatan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “93 yıl sonra dedemin koltuğuna oturmak çok gurur vericiydi. Adaletli, dürüst, çalışkan bir belediye başkanlığı yaptım. Doğup büyüdüğüm yere başkan oldum. Bu gurur bana yeter” dedi.

featured

Basın emekçileriyle veda toplantısında bir araya gelen Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, 5 yıllık görev süresinde yaptığı çalışmaları ve gelecek dönem için hazırladığı projeleri anlattı. 

Yaptığı projeleri ve sergilediği yönetim anlayışını anlatarak konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Halil Arda, “Görevimizin son 1 ayına girdik. Onur verici, önemli bir görevi yerine getirdik. Bir insanın doğup büyüdüğü yere belediye başkanı olması kıvanç verici… Hele ki benim gibi dedesinin kurucu başkanı olduğu yerde, 93 yıl sonra onun koltuğuna oturmak çok gurur vericiydi. Bu onuru bana yaşatan partim Cumhuriyet Halk Partisi’ne çok teşekkür ediyorum. İyi ki bu görevi bana verdiler, iyi ki seçildim. Rekor oyla seçildim, bu görevi başarıyla yaptığımı düşünüyorum. Belediye başkanlığına yeni bir soluk getirdiğimizi düşünüyorum. Toplumsal mücadelenin, hak mücadelesinin, doğa mücadelesinin içinde olduk. Birçok projeye imza atarak hayatın içinde, insanların yanında olduk. Size insanların ihtiyacı varsa bundan kaçmamız mümkün değil ve mücadelenin içinde olmanız gerekiyor. Emrez’de doğa mücadelesinde nükleer atıklara karşı 4 buçuk ay süren eylem yaptık. Solcu belediye başkanı ne yapar diye kendime sorduğumda yoksulun, halkın yanında olur dedim. Sosyal marketimizle bin aileye destek oluyoruz, bunu kimseyi rencide etmeden yapıyoruz. Kamusal alanları genişletme hedefimizle belediye mülklerinden kiracıları çıkardık. Buralarda Porta Kafe projemizi hayata geçirerek halkımızın hizmetine sunduk. Sarnıç’ta vatandaşımızın tapu sorunu vardı, ‘Bizi ilgilendirmiyor’ demedik, sorunlarının çözülmesi için mücadele verdik. Sizin yarattığınız haberler ve kamuoyu baskısı sorunun çözülmesinde çok etkili oldu. Sosyal hizmet bakış açısıyla Sarnıç Toplum Merkezi’ni açtık. Bunu artırmayı hedefliyorduk, inşallah bizden sonra seçilecek arkadaşlar bunu devam ettirir diye düşünüyorum. ‘Taşeronlaşmaya karşıyız’ sloganını hayata geçirdik. Temizlik işlerinde taşerona son verdik, tasarruf ettik. Gaziemir Belediyesi’nde çalışan kimse 5 yıl boyunca ödemelerini ne bir gün geç ne de bir kuruş eksik aldı. Gaziemir Belediyesi, çalışanının hep yanında oldu. Mali anlamda disiplinli bir yapı oluşturduk” diye konuştu.