1. Haberler
  2. İzmir
  3. İzmir’deki köpek sayısı Karabağlar nüfusu kadar!

İzmir’deki köpek sayısı Karabağlar nüfusu kadar!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı verilerine göre Türkiye’deki 3 büyükşehirdeki sokak köpeği sayısı 700 bine dayanmış durumda. Açıklanan verilere göre, listede ilk sırada İzmir yer alırken, arkasından İstanbul ve Ankara geliyor.

featured

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü hayvan bakımevi, hayvan hastanesi ile sokak köpekleri sayıları hakkında TBMM Dilekçe Komisyonu’na bilgi verdi.

Buna göre, ülkede 326 hayvan bakımevi ve 33 hayvan hastanesi bulunuyor.

Son 5 yılda; 1 milyon 310 bin 108 köpek kısırlaştırıldı, 2 milyon 704 bin 768’i aşılanıp rehabilite edildi, 274 bin 940’ı ise sahiplendirildi.

İZMİR İLK SIRADA!

Açıklanan verilere göre, Türkiye’deki 3 büyükşehirdeki sokak köpeği sayısı 700 bine dayanmış durumda. Listede ilk sırada 450 bin ile İzmir yer alırken, arkasından 128 bin 900 ile İstanbul ve 90 bin Ankara geliyor.

BELEDİYELERE İŞBİRLİĞİ TALİMATI

Milliyet gazetesinin haberine göre, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, hayvan bakımevlerinin kurulması ve işletilmesi konularındaki süreci bakanlıkla iş birliği içinde yürütmeleri için belediyelere talimat gönderildiğini aktardı.

Dilekçe Komisyonu, vatandaşların taleplerinin karşılanabilmesi amacıyla Hayvanları Koruma Kanunu’nda değişiklik yapılması gerektiğini bildirdi.

İzmir’deki köpek sayısı Karabağlar nüfusu kadar!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin