İZSU’dan yaz sezonu hazırlığı: “Çeşme susuz kalmayacak”

Turizm sezonuna hazırlanan Çeşme’de; günlük 22 bin metreküp kapasite ile çalışan Alaçatı Atıksu Arıtma Tesisi’ndeki revizyon faaliyetinin atık su yönetiminde Türkiye’ye örnek olacak standartlarda yürütüldüğünü belirten İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu, sürdürülebilir çevre anlayışına uygun hareket ettiklerini söyledi. Ramazan Bayramı sebebiyle ilçe nüfusunun artacağını öngördüklerini de belirten Köseoğlu, gerekli tedbirleri alarak kurum hizmetlerini kesintisiz şekilde sürdüreceklerini kaydetti.

featured

Türkiye’nin turizm merkezlerinden birisi olan ve her yıl yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırlayan Çeşme’de, atık su yönetimine özel önem verdiklerini ifade eden İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu, Alaçatı Atıksu Arıtma Tesisi’ndeki revizyon faaliyetinin Türkiye’ye örnek olacak standartlarda yürütüldüğünü kaydetti. Tesisi ziyaret ederek İZSU Genel Müdür Yardımcıları Onur Demirci ve Övünç Özgen ile İşletmeler 3. Bölge Dairesi Başkanı Alper Nazlı’dan bilgi alan Köseoğlu, yapılan çalışmalarda çevre anlayışına uygun hareket ettiklerini söyledi. Ramazan Bayramı sebebiyle ilçe nüfusunun artacağını da öngördüklerini belirten Köseoğlu, gerekli tedbirleri alarak kurum hizmetlerini kesintisiz şekilde sürdüreceklerini vurguladı.

9k=

İZSU personel ile de sohbet eden Köseoğlu, “Tesisimizdeki çalışmalara, iki noktada önem veriyoruz. Öncelikle Çeşme ilçemiz, gerek turizmden elde edilen gelir gerekse yerli ve yabancı ziyaretçi sayısı açısından son derece kritik konumda bulunuyor. Dolayısıyla yoğun insan sirkülasyonunun yaşandığı kentimizdeki İZSU hizmetlerinin aksatılmadan sürdürülmesi, bölge ekonomisi ve sosyal hayatın devamı açısından kritik önem taşıyor. İkinci husus ise ekiplerimizin girişimleri sürdürülebilir çevre politikalarının yaygınlaşmasına da öncülük ediyor. Böylece kurumumuz, modern şehircilik ilkeleri ile bütünleşen ve yerinde çözüm odaklı yaklaşımla adından söz ettiriyor” diye konuştu.

2Q==

Tesisteki çalışmalar hakkında bilgi veren Köseoğlu, “Günlük 22 bin metreküp kapasite ile çalışan tesisimizdeki havalandırma havuzları ve giriş yapısında revizyon ve güçlendirme işlemlerine devam ediyoruz. Bu doğrultuda dekantörler, mikserler, difüzör hatları, geri devir pompaları ve ekonomik ömrünü tamamlamış diğer ekipmanları yenileniyoruz. Böylece buradaki verimi artırmayı hedefliyoruz. Biz, sürekli iyileştirmeye odaklanan bir kurumuz. Diğer bir ifadeyle yılın her günü, iş akış süreçlerinden ekipmanların yenilenmesine fiziki iyileştirmelerden kapasite artırımına kadar birçok konuyu aynı anda ele alıyoruz” ifadesinde bulundu.

 Z

“Yaz sezonuna odaklandık”

Ramazan Bayramı ile birlikte yaz sezonu için de hazırlıklara başladıklarını kaydeden Köseoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Vatandaşlarımızın yıl boyunca kesintisiz hizmet almaları için gayret gösteriyoruz. Özellikle Çeşme’de, yaz ayları için de planlarımız bulunuyor. Şu anda sezona odaklanmış durumdayız. Ekiplerimiz hem altyapı çalışmalarına hem de kontrollerine devam ediyor. Hiç kimseyi mağdur etmeden süreci kontrollü şekilde yürüteceğiz. Bu noktada olağanüstü gayret gösteren İZSU ekiplerine teşekkür ediyoruz.”

İZSU’dan yaz sezonu hazırlığı: “Çeşme susuz kalmayacak”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin