1. Haberler
  2. Gündem
  3. Soyer’den depremzedeler için yeni çağrı

Soyer’den depremzedeler için yeni çağrı

featured

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in önderliğinde 1 Mayıs’ta başlatılan ve 21 Mayıs’a kadar sürecek “Sen Ben Yok, Biz Varız” sanatla deprem dayanışma etkinliğinden elde edilecek gelir depremzedelere aktarılacak. Başkan Soyer, “Tüm sanatseverlerin katılımını bekliyoruz. Unutmayalım ki depremin yaraları henüz sarılmadı ve yolumuz çok uzun” dedi. Müzayedeyle “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasına 10 milyon liralık katkı sunulması hedefleniyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin depremzedeler için başlattığı “Bir Kira Bir Yuva” kampanyası “Sen Ben Yok, Biz Varız” müzayedesiyle büyüyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in önderliğinde Halk TV Yeni Bir Sabah programı sunucusu, gazeteci İsmail Küçükkaya ve OvooArt Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Körpi işbirliğiyle 1 Mayıs’ta başlatılan ve 21 Mayıs’a kadar sürecek olan sanatla deprem dayanışma etkinliği aracılığıyla afetzedelere destek verilecek.

Başkan Soyer’den tüm sanatseverlere yaraları sarma çağrısı
Bir Kira Bir Yuva müzayedesinde 800 eserin satılması ile depremzedeler için 10 milyon liralık bir kaynak oluşturulması hedefleniyor. Başkan Tunç Soyer, “Yüreklerimizi yakan deprem felaketinin ardından depremzede kardeşlerimizi bir yuvaya kavuşturmak için İzmir’den yaptığımız çağrıya dünyanın dört yanından destek yağdı. Bizi bu yolda yalnız bırakmayan yüce gönüllü insanlarımıza ne kadar teşekkür etsek az. Ayrıca birbirinden değerli sanatçılarımızın son derece değerli eserlerle bu dayanışmaya katkı koyması gücümüze güç katacak. Geliri Bir Kira Bir Yuva kampanyasına aktarılacak müzayedeye tüm sanatseverlerin katılımını bekliyoruz. Unutmayalım ki depremin yaraları henüz sarılmadı ve yolumuz çok uzun” dedi.

Tüm gelir depremzedelere
“Sen Ben Yok, Biz Varız” isimli etkinlikte OvooArt’ın katkılarıyla başlatılan büyük müzayedenin küratörlüğünü Denizhan Özer üstlendi. Müzayededen elde edilecek gelir, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin deprem nedeniyle evsiz kalan yurttaşlara destek için yürüttüğü “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasına aktarılacak. Müzayedeye eseri ile katılan sanatçılar eserlerini ve bu eserlerin tüm satış gelirini projeye bağışladı. Hiçbir komisyon ve vergi alınmadan direkt bağış yoluyla yapılacak satışlarla birlikte eser makbuz karşılığı bağışçıya teslim edilecek. Elde edilecek gelir müzayede sonunda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Bir Kira Bir Yuva” kampanyası hesabına işlenecek. Yollanan makbuzlarla muhasebe kayıtları eşleştirilecek ve eserler alıcılarına teslim edilecek. Bir aileye yardım eli uzatırken, bir sanat eserine de sahip olmanın yolunu açan müzayede için www.ovooart.com sayfasına üye olarak teklif verilmesi gerekiyor.

Soyer’den depremzedeler için yeni çağrı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Egesonhavadis ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin